Başkanı takip edin.
Anasayfa / Özgeçmiş /Adnan KÖŞKER
Adnan KÖŞKER

Aslen Nevşehirli olan Adnan Köşker, 1962 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamlayan Köşker, lise tahsilini Yalova Lisesi'nde yaptı. Genç yaşlarda kendi işini kuran Köşker, 1978 yılında İstanbul'un ticaret merkezi olan Karaköy'de ticari faaliyetlerine başladı.

Köşker, bu yıllarda ithalat ve ihracatla da uğraşarak ticari bilgisini geliştirdi. Köşker, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi(İTU) Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazanarak hem ticari hayatını hem de üniversite hayatını birlikte yürüttü. 1985 yılında İTÜ'den mezun olan Köşker, daha sonra iş hayatındaki başarı ivmesini yükseltti.

Çelik halat sektöründe imalata giren Köşker, yönetimkurulu başkanlığını yaptığı Köşkerler Çelik Halat ve Makine Sanayi Ticaret limitet şirketini Türkiye'nin alanında dört büyük firmasından biri yaptı.

1995 yılında yurt dışında da firma kuran Köşker, uluslar arası ticari faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Gebze'deki sanayi dünyasının tanıdık simalarından olan Köşker, 10 yıldır Gebze Sanayici İş Adamları Derneği'nde(GESİAD) yönetim kurulu üyeliği yaparak sanayinin ve Gebze'nin sorunlarına çözüm aramaktadır.

Köşker, GESİAD çalışmalarında aktif rol alarak üyelere her ay düzenli olarak eğitim verilmesi çalışmalarına katılıyor. Yurt işi ve yurt dışı ticari bağlantılarına üyelerini yönlendiren, uluslar arası arenada üyelerine ticari bağ sağlayan GESİAD'ın yöneticisi Adnan Köşker, sivil toplumdaki görevleri gereği toplumun tüm bireyleri ile diyalog halindedir. Gebze'de AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan ve ilçe teşkilatının ilk kurulduğunda AK Parti Ekonomik İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Adnan Köşker, 2002 seçimlerinde milletvekili aday adayı oldu.

Siyasi hayatına AK Parti'de başlayan Adnan Köşker, daha sonra il yönetiminde görev aldı. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Gebze Belediye Başkan aday adayı olan Köşker, daha sonra Gebze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görevine devam etti.

29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde Gebze Belediye Başkanı seçilen Köşker, Mart 2014 Yerel seçimlerinde de Gebze Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Adnan Köşker İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

İstasyon'a Bilim Sanat Merkezi
Gebze Belediyesi tarafından İstasyon Mahallesi'nde semt meydanı ile birlikte inşa edilecek olan Bilim ve Sanat Merkezi'nde çalışmalar başladı. İnşaat alanında bulunan sağlık ocağı ve muhtarlık binasının söküm ve yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından projeye ilk kazma vurulacak.devamı »
İşsizlik projeleri
Tatlıkuyu Mahallesine iki müjde
Cuma Pazarı kaldırılacak
Güzeller'e en güzel hizmet
2013 © Gebze Belediye Başkanı - Adnan Köşker